Genel

Berhava Ne Yapacak?

Bu blog sayfasını hiç açmayı düşünmemiştim. Çünkü bir başka blog sayfam vardı. Fakat düşündüm ki, artık o blog sayfa bana ait olamaz. İçindekileri silemem, taşıyamam, kabullenemem. Düşüncelerimin muazzam ölçüde hızlı değişimi beni buna zorladı. Öyle ki, ismimi bile değiştirdim, Berhava olmuş durumdayım. Beni tanıyanların, inancımın değişmiş olmasına daha doğrusu inançlarımı bir kenara atmama o kadar çok şaşırmışlardı. Hatta neredeyse hiçbirisi bana inanamamıştı. İnanılacak gibi değildi ki!

Şimdilerde kafamı bir güzel formatlıyorum. Bunda ne kadar başarılı olurum bilmiyorum. Ama gayet iyi gittiğimi düşünüyorum. Bir çok konuda ki bakış açım ve davranışlarımın değiştiğini en yakın çevremdeki insanların ağızlarından duyuyor, her zaman kendini gözlemlediğim için de kendi değişimime tanık oluyorum.

Bu blog sayfasında farklı görüşleri inceleyeceğim. Tabi bu sayfada inceleyemem 🙂 Muhtelif platformlarda okuduğum/izlediğim/dinlediğim görüşleri irdeleyip burada görüşler hakkındaki görüşlerimi ve bazı konulardaki araştırmalarımın sonuçlarını paylaşacağım. Ve ara sırada içimden geleni dökeceğim bir blog sayfası olacak.

Ne Yapacak Olduğumu Boş Verin

Ne yapacak olduğumu boş verin. Yaptıklarıma ve yapıyor olduklarıma bakın. Yapacak olduklarımı zaten göreceksiniz. Her ne yapacaksam kendim için yapacağım. Tamamıyla bencil bir davranışa yönelik bir sayfa oluşturduğumu belirtmeliyim. Bu sayfa üzerinden para ve şöhret şöhret kazanmayı düşünmüyorum. Amaçladığım şey, yazı yazarken kendimi geliştirmek olacaktır. Kim ne düşünecek ne yapacak umurumda değil. Ben ilgilendiğim konularda yazacağım, okuyan okur, okumayan çıkar. Okurlardan hiçbir beklentim yok. Okumayanlardan hiç yok 🙂

Zaten bildiğiniz üzere blogta öldü. Artık neredeyse kimse yazmıyor ve pekte kolay okuyucu bulamıyor. Bunun yerine çeşitli sosyal mecralarda içerik üreticisi olan iyi veya kötü bir şekilde içerik üreten agalar izleniyor. Benim sağım solum belli olmaz. Benden de hiçbir şey beklemeyin. Bu blog keyfidir. Düzenli içerik üretmeye de sözü vermiyorum. Dediklerim yalnızca beni bağlar.

Berhava diye bir kimlik yarattım. Yapacak çok şey var. Özellikle din, bilim ve felsefe ağırlıklı ilerlemeyi düşünüyorum. İlgili duyduğum bir çok konu var ve kayda değer olanları not alıp, burada paylaşacağım.

Berhava

Yorum

Yorum Yap